JAK MALOWAĆ OCZY Z OPADAJĄCYM KĄCIKIEM

By 22 września 2015 MAKIJAŻ | TEORIA, MAKIJAŻ OCZU
Depositphotos_29308205_m

Jak malować oczy z opadającym kącikiem

Opadający kącik zewnętrzny sprawia, że nasze spojrzenie staje się wyjątkowo smutne, a my same wyglądamy na zmęczone. Dzisiaj odpowiem Wam na pytanie jak malować oczy z opadającym kącikiem i w związku z tym pokażę Wam kilka trików, które będą pomocne przy wyeliminowaniu tego problemu. A ponieważ sama się z tym borykam to będę korzystać z makijaży, które miałyście okazję już tutaj zobaczyć.

Jak malować oczy z opadającym kącikiem

Jak malować oczy z opadającym kącikiem

OCZY Z OPADAJĄCYM KĄCIKIEM to takie, kiedy przy patrzeniu na wprost kącik wewnętrzny znajduje się wyżej niż kącik zewnętrzny, ale też nie zawsze. Tutaj wspomogę się swoimi oczami, bo w moim przypadku ta zasada nie do końca się sprawdza. U mnie kącik wewnętrzny, jak i zewnętrzny są mniej więcej na tej samej wysokości. Jednak w środkowej części oka na wysokości źrenicy linia rzęs zaczyna bardzo mocno opadać, a dodatkowo moja powieka ponad załamaniem w tej części oka jest problematyczna. To wszystko sprawia, że wizualnie mój zewnętrzny kącik oka jest smutny i wydaje się być opadający.

Jak malować oczy z opadającym kącikiem

Jak malować oczy z opadającym kącikiem

KRESKA. Codzienną, delikatną kreskę zróbcie matowym cieniem do powiek na sucho, lub na mokro. Ważne, by nie była ona równa na całej długości, a pogrubiona w kąciku zewnętrznym. Jeśli dodatkowo ją rozetrzecie to cały makijaż będzie prezentował się niezwykle naturalnie. Na wieczór, jeżeli tylko macie ochotę zróbcie wyciągnięta, graficzną i pogrubioną kreskę, która w znacznym stopniu przyciemni zewnętrzną część oka. Możecie namalować ją tylko od środka powieki co spotęguje efekt podniesienia kącika zewnętrznego. 

Jak malować oczy z opadającym kącikiem

Jak malować oczy z opadającym kącikiem

CIENIE. Ciemne cienie nakładamy w miejscu, gdzie kącik jest opadający. Dodatkowo aplikujemy je „skosem” i wyciągamy poza kącik zewnętrzny. Możecie dodatkowo poprowadzić je w górę, szczególnie wtedy, jeśli Wasza powieka również jest opadająca. Jeżeli nałożycie bardzo jasny cień na powiekę ruchomą, a sam kącik zewnętrzny zaznaczycie ciemnym cieniem (grafitowym, czekoladowym lub czarnym) to efekt jego uniesienia i tym samym zniwelowania problemu będzie największy. Zdaję sobie sprawę, że tak intensywny makijaż ciężko nosić na co dzień, ale jeśli zastosujecie tą zasadę przy użyciu delikatniejszych odcieni to i tak uzyskacie pożądany efekt. 

Jak malować oczy z opadającym kącikiem

Jak malować oczy z opadającym kącikiem

RZĘSY. 

TUSZ. Wybierajcie te podkręcające i wydłużające rzęsy. A podczas tuszowania skupcie się przede wszystkim na idealnym i mocnym podkreśleniu kącika zewnętrznego. 

ZALOTKA. Jeśli Wasze rzęsy są proste to warto zaopatrzyć się w to makijażowe narzędzie. Jeśli nie chcecie podkręcać rzęs na całej długości to zróbcie to tylko w kąciku zewnętrznym.

SZTUCZNE RZĘSY. Doklejając dosłownie kilka kępek w kąciku zewnętrznym uzyskacie zaskakująco dobry efekt i w znacznym stopniu pozbędziecie się omawianego problemu. Poza nimi wygodnym rozwiązaniem są połówki rzęs, koniecznie te mocno wydłużone. A najbardziej spektakularne efekty uzyskacie przyklejając pasek rzęs z wyraźnie podkręconą, zagęszczoną i wydłużoną częścią zewnętrzną.


Makijaż dla oczu z opadającymi kącikami znajdziecie TUTAJ.

Mam nadzieje, że moje podpowiedzi są dla Was jasne i przede wszystkim przydatne :) Dajcie znać w komentarzach jeśli macie jakieś dodatkowe sposoby na wyeliminowanie  problemu opadającego kącika. Buziaki i do następnego :*

You Might Also Like