MAKIJAŻ LATA 20

By 23 maja 2015 MAKIJAŻ | TEORIA
1072673_515724295168033_1056109665_o

MAKIJAŻ LATA 20 


Kiedy kilka lat temu zainteresowałam się makijażem, starałam się znaleźć  informacje dotyczące jego historii i trendów jakie pojawiały się w poszczególnych latach ubiegłego wieku. Niestety miałam wrażenie, że ten temat jest często pomijany i w związku z tym stwierdziłam,  że warto by było dosłownie w kilku zdaniach przybliżyć Wam charakterystyczne cechy makijaży i zaprezentować je na sobie lub na kimś innym. Oczywiście będą to moje interpretacje, zapewne nieco odbiegające od tych oryginalnych.

Dzisiaj zapraszam Was na pierwszy wpis, w którym skupię się na makijażu lat 20-tych XX wieku.

W tamtym czasie kobiety w końcu wyszły z cienia. Stały się aktywne, wyzwolone i odważne. Obcinały włosy i mocno się malowały. Powstały marki modowe i kosmetyczne, które są z nami do dnia dzisiejszego. Ikonami piękna były gwiazdy kina niemego i to właśnie na nich się wzorowano. A gwiazdami numer 1 były : amerykańska aktorka Clara Bow, polska aktorka Pola Negri, czy też tancerka i aktorka Louise Brooks. I tak naprawdę wystarczy spojrzeć na ich zdjęcia wykonane w latach 20-tych, żeby zobaczyć wszystkie charakterystyczne cechy makijażu z tamtych lat.

HISTORIA MAKIJAŻU LATA 20. XX WIEKU

Oczy – bardzo ciemne, z charakterystycznym, odwróconym cieniowaniem. W kąciku wewnętrznym cień był prowadzony bardzo wysoko, aż do linii brwi i stopniowo obniżał się w kierunku kącika zewnętrznego, który miał sprawiać wrażenie mocno opadającego. Takie malowanie oczu sprawiało, że wydawały się one smutne, ospałe, zadumane.

Brwi – ciemne i cienkie na całej długości. Kobiety często zupełnie depilowały swoje naturalne brwi, a następnie sięgały po kredkę i po prostu je dorysowywały. Ich koniec opadał, podobnie jak zewnętrzne kąciki oczu.

Usta – malowane na kształt serca, czerwoną lub burgundową pomadką, która zwykle była najmocniejsza w ich środkowej części. Przez takie niedomalowanie kącików zewnętrznych usta sprawiały wrażenie węższych, wypchniętych do przodu, lekko nadąsanych.

Cera – jasna, ale utrzymana w naturalnych odcieniach. Kości policzkowe były delikatnie podkreślone, a policzki   muśnięte różem.

Makijaż w moim odczuciu wydawał się dość mroczny, i nie do końca  sprzyjał urodzie, choć zapewne jest to spowodowane tym, że przez te 100 lat zupełnie zmieniły się kanony piękna, moda i szeroko rozumiana estetyka. Jednak patrząc na stylizacje z tamtych lat muszę stwierdzić, że miały one swój urok i jakoś ciężko mi wyobrazić sobie, żeby kobiety malowały się i wyglądały inaczej.

I na końcu kilka słów o makijażu, który wykonałam na Asi ( myślę, że kojarzycie ja już z moich innych makijaży). Aby oddać klimat tamtych lat skupiłam się na oczach, ustach i cerze. Brwi pozostawiłam w naturalnym kształcie tylko delikatnie je przyciemniając. Sesja odbyła się dwa lata temu, a ja jakoś nigdy nie pokazałam Wam  jej efektów, choć w moim odczuciu zdjęcia są przecudne i idealnie oddają klimat tamtych lat. Oczywiście mam na myśli całokształt: fryzurę, makijaż, stylizację i samo zdjęcie. Mam nadzieje, że i Wam się spodobały :)

MAKIJAŻ LATA 20

MAKIJAŻ LATA 20

You Might Also Like

  • Ostatnie zdjęcie jest cudowne :)

    • MakeupByKaja

      Dziękuję :*